Baha'i Calendar تقویم بهائی
  • Grace, 14th of Words, 173 Badí

  • Fiḍál, 14th of Kalimát, 173 Badí

  • یوم الفضال، ۱۴ شهر الكلمات، ۱۷۳ بدیع

  • سه شنبه، ۵ مرداد، ۱۳۹۵

  • Tuesday, 26th of July, 2016

نمایش تقویم بر اساس:    هجری شمسی . هجری قمری . میلادی

وقایع و تقویم تاریخ بهائی در ماه ژوئیه

۴ ژوئیه، ۱۹۶۴

افتتاح ام المعابد اروپا مشرق الاذکار لانگنهاين آلمان

۷ ژوئیه، ۱۹۶۸

صعود ایادی امرالله جناب هرمان گروسمن

هرمان گروسمن در تاریخ ۲۴ دسامبر سال ۱۹۵۱ توسط حضرت ولی امرالله به مقام ایادی امرالله نائل گشته بود.

۹ ژوئیه، ۱۸۵۰ (یوم محرمه)

شهادت حضرت باب در تبریز

حضرت رب اعلی و جناب انیس در زمان ناصرالدین شاه به فرمان امیرکبیر در روز ۲۸ شعبان ۱۲۶۶ برابر با ۹ ژوئیه ۱۸۵۰ و ۱۸ تیر ۱۲۲۹ در میدان سربازخانه تبریز تیرباران شدند که در این واقعه مهم تاریخی میتوان به عدم موفقیت به کشتن حضرت باب و انیس در بار اول به وسیله فوج ناصری سام‌خان ارمنی با ۷۵۰ سرباز، در ۳ صف، هر صف ۲۵۰ نفر اشاره کرد که پس از تیرباران و فرو نشستن گرد و غبار و دود باروت، دیدند که حضرت باب از نظرها غایب شده ‌اند، سام‌خان فوج خود را برداشته و برد و آقاجان بیک خمسه‌ای سرتیپ فوج خاصّه، مامور این اقدام شد که منجر به شهادت حضرت رب اعلی گردید، در این بار پس از تیرباران سینه باب و محمد علی از ضرب گلوله‌ها یکی شده بود و صورتشان اندکی آزرده شده بود.

۹ ژوئیه، ۱۹۵۰

اتمام ساخت طاقها و دیواره های مقام اعلی

۱۲ ژوئیه، ۱۹۶۰

صعود ایادی امرالله جناب هوراس هولی در شهر حیفا

۱۴ ژوئیه، ۱۹۸۰

شهادت جنابان دکتر فرامرز سمندری و یدالله آستانی در تبریز

۱۵ ژوئیه، ۱۹۳۲

صعود حضرت ورقه مبارکه علیا بهائیه خانم در حیفا

بهائیه خانم، ملقب به ورقه علیا، خواهر حضرت عبدالبهاء، فرزند دوّم و دختر اوّل حضرت بهاءالله و آسیه خانم است. حضرت ورقه علیا در سال ۱۹۳۲ میلادی و در سن ۸۶ سالگی درگذشت و مرقدقش اکنون در نزدیکی مقام اعلی در کوه کرمل قرار دارد.

۱۵ ژوئیه، ۲۰۱۱

صعود عضو سابق محترم بیت العدل اعظم جناب پیتر خان

دکتر پیتر جامل خان از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۰ به عنوان یکی از اعضای محترم بیت العدل اعظم خدمت کردند. ایشان در کشور استرالیا متولد شدند و از سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۳ عضو محفل ملّی بهائیان استرالیا بودند و سپس در سال ۱۹۸۷ به عضویت در بیت العدل اعظم انتخاب شدند. در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۰ اعلام بازنشستگی کردند و جناب هوپر دونبار به عنوان جایگزین انتخاب شدند. جناب پیتر خان در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۱ در بریزبن استرالیا صعود نمودند.

۲۱ ژوئیه، ۱۸۴۸

عزیمت ملّاحسین با اصحاب از مشهد به مازندران

خروج ملّاحسین با ۲۰۲ نفر از اصحاب از مشهد به جانب جزیره الخضراء مازندران، با علمهای سیاه، به امر حضرت اعلی برای نصرت حبیب یعنی جناب قدوس

۲۱ ژوئیه، ۱۸۷۵

تولد ایادی امرالله خانم اگنس الکساندر

خانم اگنس بالوین الکساندر از بهائیان برجسته آمریکا بود که در ۲۷ مارس سال ۱۹۵۷ توسط حضرت ولی امرالله به مقام ایادی امرالله نائل شدند. ایشان در خانواده ای از مبلغین مسیحی در هاوایی آمریکا به دنیا آمدند که در سال ۱۹۰۰ میلادی در طی دیدارشان از ایتالیا به امر مبارک ایمان آوردند. در سال ۱۹۱۴ به خواسته حضرت عبدالبهاء به ژاپن مهاجرت کردند و امر خود را در آنجا گذراندند تا نهایتاً در سال ۱۹۷۱ در سرزمین محل تولدشان هاوایی آمریکا صعود نمودند.

۲۱ ژوئیه، ۱۹۵۳

آغاز نقشه جهاد روحانی دهساله با کنفرانسی بین المللی در استکهلم سوئد

۲۲ ژوئیه، ۱۹۶۵

صعود ایادی امرالله جناب لیروی آیوس در حیفا

۲۴ ژوئیه، ۱۹۵۳

صعود ایادی امرالله جناب زگفرید شافلاچر (فرد شافلاچر) در کانادا

۲۹ ژوئیه، ۱۸۳۱

تولد نبیل زرندی ملقب به نبیل اعظم از یاران اولیه حضرت بهاءالله

ملا محّمد زرندی ملقب به نبیل اعظم یا نبیل زرندی از پیروان اولیه حضرت بهاءالله بود که آثر معروف او مطالع الانوار یا تاریخ نبیل است که در ثبت وقایع تاریخی دوران اولیه اظهار امر حضرت باب و حضرت بهاءالله نقش بسیاری داشته است.

۲۹ ژوئیه، ۱۹۸۰

صعودی ایادی امرالله جناب آدلبرت مولشگل در یونان

دکتر آدلبرت مولشگل از بهائیان برجسته آلمان بود که در خانواده ای مسیحی پروتستان بدنیا آمد. در سال ۱۹۲۰ به امر مبارک ایمان آورد و آثار فراوانی را ترجمه نمود، وی همچنین به عنوان عضو محفل ملّی آلمان خدمت میکرد و در فوریه سال ۱۹۵۲ توسط حضرت ولی امرالله به مقام ایادی امرالله نائل آمد که پس از آن سفرهای فروانی انجام داد تا اینکه در سال ۱۹۸۰ در شهر آتن یونان صعود نمود.

۲۹ ژوئیه، ۱۹۸۱

شهادت بسیاری از احبای تبریز در سال ۱۳۶۰

شهادت جنابان پرویز فیروزی، الله وردی میثاقی، حبیب الله حقیقی، مهدی باهری، منوچهر خاضعی، عبدالعلی اسدیاری، دکتر منصور مسرور، حسین اسدالله زاده و اسماعیل زهتاب در تبریز

۳۰ ژوئیه، ۱۹۵۱

صعود ایادی امرالله جناب لوئیس گریگوری

لوئیس جرج گرگوری پس از صعودشان توسط حضرت ولی امرالله در سال ۱۹۵۱ به مقام ایادی امرالله نائل آمدند. ایشان در خانواده ای آمریکایی آفریقایی تبار بدنیا آمد که در ۳۰ آوریل سال ۱۹۱۲ تنها عضو محفل آمریکا و کانادا بود که تبار آفرقایی داشتند.

انتخاب ماه های سال
ژانویه  .  فوریه  .  مارس  .  آوریل  .  می  .  ژوئن  .  ژوئیه  .  اوت  .  سپتامبر  .  اکتبر  .  نوامبر  .  دسامبر
افزودن واقعه ای دیگر به تقویم بهائی
تاریخ: شرح مختصر:
عنوان:
نام: پست الکترونیک:
© 2014 BahaiCal.Org - Baha'i Calendar - تقویم بهائی